הדף מאובטח
 

מעתה: אכיפה מוגברת של תשלום פנסיה חובה לעובדים

עד היום לא שילמתם פנסיה למנקה ולמטפלת? בחודשים הקרובים הסיכון שיתפסו אתכם גדל ואתם אף מסתכנים בקנסות ובאישום פלילי.
בשנתיים הקרובות משרד התמ"ת יגייס לשורותיו 120 פקחים נוספים, אשר יפקחו על מעסיקים ויבדקו האם האחרונים אכן מקפידים על קיום דיני עבודה ובראשם הפרשת כספים עבור קרן פנסיה חובה לעובד.
עד היום מעסיק שלא הפריש לעובדיו כספים עבור קרן פנסיה, הסתכן בתביעה מצד העובד (בדרך כלל כאשר זה סיים את עבודתו, ולא לפני כן מחשש לפיטורים, או במקרה שהעובד חלה או נפצע ונזקק לפנסיית נכות) או בתביעה מצד שאריו (במקרה בו נפטר העובד).
החידוש היום הוא שמעבר לתביעות הנ"ל, משרד התמ"ת אף יטיל על המעסיק קנסות בגובה של עשרות אלפי שקלים (המספרים המדויקים נמצאים עדיין בדיונים).
אמנם סביר להניח שפקחי התמ"ת יפשטו על חברות ומפעלים גדולים ויבדקו את הניירת של חשבי השכר במקום, אבל כשהפקחים יקבלו פנייה מעובדת משק בית פרטי שתספר להם שהמעסיקים שלה לא שילמו לה פנסיה על- פי חוק, הפקחים יגיעו גם למעסיקים הקטנים ולא יהססו לקנוס גם אותם. כן, גם את האנשים הפרטיים, כמוני כמוכם, שרק רצו להעסיק עובדת במשק הבית.

היום יותר מתמיד חבל להסתכן בתביעות ובקנסות.
הללו יכולים להגיע לעשרות ולמאות אלפי שקלים!

הדרך הפשוטה ביותר לשלם ביטוח פנסיוני לעובדים במשק בית, היא באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה. המרכז שולח לכם תזכורת למייל ומחשב עבורכם את הסכום שעליכם להפריש לקרן הפנסיה, והכל נעשה דרך המחשב. מדובר בסכומים קטנים שיכולים להציל אתכם מצרות גדולות.
כדי שתהיו מכוסים ומוגנים מבלי לחשוש שיום אחד תקבלו תביעות וקנסות שיערערו את מצבכם הכלכלי- קראו את המאמר פנסיה למשק בית

רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS