הדף מאובטח
 

ביטוח לעוזרת בית

כבר שנים שהיא מנקה אצלכם. אתם כל כך סומכים עליה עד שאתם משארים אותה לנקות לבד בבית ואפילו יש לה מפתחות! בחגים אתם מחליפים מתנות ולפעמים היא גם מכינה לכם הפתעה ומביאה לכם בישולים מעשה ידיה להתפאר.
אבל אם יום אחד מצבה הבריאותי יתרופף ובשל כך היא לא תוכל להמשיך לעבוד אצלכם, למרות היחסים החמים ביניכם היא בהחלט יכולה להגיש נגדכם תביעה במקרה שלא הפרשתם לה ביטוח לעוזרת בית.

ביטוח לעוזרת בית- לשון החוק

בשנת 2008 חוקק חוק לפיו חובה להפריש תשלומים לביטוח פנסיוני עבור עוזרת הבית (זאת בנוסף לתשלומים לביטוח לאומי).
את התשלומים יש להתחיל לשלם מהחודש השביעי לתחילת עבודתה של העוזרת (עבור כל אישה מעל גיל 20 ועבור כל גבר מעל גיל 21).
גובה התשלומים הוא פועל יוצא של השכר המשולם לעוזרת, כאשר שליש משולם ישירות על-ידי העוזרת ושני שלישים משולמים ישירות על-ידי המעסיק.

ביטוח לעוזרת בית- לא רק ביטוח פנסיוני
נכון שהמטרה העיקרית של הביטוח הפנסיוני היא צבירת כספים לגיל פרישה אבל הביטוח כולל ביטוחים נוספים:
ביטוח אובדן כושר עבודה- במקרה של תאונה או התדרדרות במצב הבריאותי, בין שמקום התאונה או המקור להתדרדרות הוא בעקבת העבודה בביתכם ובין שלא בביתכם, עוזרת הבית שלכם תהיה זכאית לפנסיית נכות. הפנסיה יכולה להגיע עד ל-75 אחוז מהשכר שדיווחתם עליו לקרן. ככל שהגיל שבו מתחילים לשלם לקרן הפנסיה מוקדם יותר כך האחוזים עולים.
ביטוח שארים- במקרה של פטירת העוזרת (בכל מקום באשר הוא) האלמן והשארים זכאים לקבל פנסיית שארים. האלמן יקבל עד יום מותו פנסיה המורכבת מכ-40 אחוזים מפנסיית הזקנה שהיתה אמורה להיות משולמת לעוזרת, והילדים יקבלו עד הגיעם לגיל 21, כ-20 אחוזים מפנסיית הזקנה שהיתה אמורה להיות משולמת לעוזרת (אם בה בעת יש שלושה ילדים ויותר מתחת לגיל 21 הם והאלמנה יתחלקו בכ- 80 אחוזים מפנסיית הזקנה שהיתה אמורה להיות משולמת לעוזרת).
פיצויים- במקרה של פיטורים, הביטוח הפנסיוני ידאג שלא תצטרכו לשלם בבת אחת סכום גבוה לשם פיצויים, כיוון שמחצית מהסכום שאתם מפרישים כל חודש מיועד למעשה, לפיצויים.


הדרך הפשוטה ביותר לשלם ביטוח לעוזרת בית היא באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה. המרכז שולח לכם תזכורת למייל ומחשב עבורכם את הסכום שעליכם להפריש לקרן הפנסיה, והכל נעשה דרך המחשב. מדובר בסכומים קטנים שיכולים להציל אתכם מצרות גדולות.

התנאים המחייבים הם התנאים הקובעים בתקנון קרן הפנסיה מטרת המאמר היא לצורך אינפורמטיבי בלבד!


רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS