הדף מאובטח
 

פנסיה למשק בית – מדוע חשוב לעשות ביטוח פנסיוני לעובד משק בית

בעידן המידע קל יותר להתעדכן בזכויות ובחובות שלנו כאזרחים, עובדים ומעסיקים. אומנם חלק מאיתנו טרם דאגו לזכויות הפנסיה מתוך מחשבה שיש זמן עד אז, אבל כשאנחנו מעסיקים עובדי משק בית חשוב מאוד שנדאג להם לביטוח פנסיוני. למעשה, לפי החוק, אין לנו דרך אחרת אלא להבטיח עבורכם ביטוח פנסיוני.
מאז שנת 2008, עת נכנס לתוקפו חוק פנסיה חובה, לכל עובד במדינת ישראל ולא משנה במה הוא עובד והיכן הוא עובד, מגיע לקבל פנסיה למשק בית.

המשמעות היא שגם אם אנחנו מעסיקים עוזרת בית, מטפלת לילדים, גנן או איש תחזוקה באופן שוטף ומתמשך, שהופך את אותו עוסק לעובד משק בית, עלינו לדאוג לו ולהבטיח לו ביטוח פנסיוני לעובד משק בית. תוכנית המאפשרת לנו להזרים באופן קבוע את הסכום שעלינו להקצות לו עבור תוכנית פנסיה מסודרת החל מתום 6 חודשי עבודה או במידה והיתה לו בעבר תוכנית פנסיה, החל מתחילת עבודתו אצלנו. כיום עם הסנקציות הגבוהות שחלות על מעסיקים שהתחמקו מתשלום זה או לא עשו זאת היות ועובדיהם הניחו שלא מדובר בסכום חשוב, לא כדאי להשאיר את הנושא בצד, במיוחד אם אינכם רוצים לשלם בעתיד היטלים גבוהים וקנסות שעלולות להגיע למאות אלפי שקלים.

מה קורה אם לא משלמים פנסיה למשק בית?

אל תיקחו סיכונים מיותרים. הרשויות תמיד עם יד על הדופק בכל הנוגע לזכויות של עובדים וביניהם עובדי משק בית. כמו כן, ברגע שחל סיום העסקה, העובד שעבד אצלכם בתפקידי משק הבית עלול לתבוע אתכם על הכספים שלא שלומו לו ולבקש את תשלומי הפרמיות שהיו צריכים להיות משולמות עבורו, כך שאתם חשופים לתביעות גדולות ועל אחת כמה וכמה, אם חלילה עובד משק הבית שלא קיבל מכם את הכספים במסגרת פנסיה למשק בית, ייפצע, יחלה או חלילה ימות, השארים שלו יכולים לתבוע אתכם בגין פיצוי אובדן כושר עבודה, סכומים גבוהים מאוד שיסבכו אתכם בתביעת פיצויים גדולה שיכולתם למנוע מלכתחילה עם הייתם דואגים לביטוח פנסיוני עבור עובדי משק הבית.

פנסיה למשק בית און ליין - פיתרון אידיאלי למעסיקים


היום יותר מתמיד ניתן לעדכן פנסיה למשק בית, ואתר כמו המרכז לביטוח פנסיה חובה, מאפשר למעסיקים של עובדי משק בית לדאוג לתוכנית של ביטוח פנסיוני לעובד משק בית און ליין, כולל תזכורות אוטומאטיות וחישוב אוטומאטי על הסכום הנדרש מדי חודש. כך שגם בקצב החיים המסחרר, כשאנחנו טובעים בין שלל מחויבויות ומשימות, נוכל לזכור להפריש את הסכומים האלה עבור תוכנית הפנסיה לעובדי משק הבית שלנו. האתר מאפשר לנהל בו זמנית ובמקביל מספר תוכניות פנסיה עבור עובדי משק בית שונים. השימוש באתר ידידותי להפליא וההסדר פשוט ונוח, ניתן לצפות בנתונים של ההפקדות, ובסיום העסקת העובד ניתן בקלות לשחרר את הקופה ולהפסיק את הגבייה והדיווחים לרשויות. ההתאמה היא אישית לכל מעסיק ועובד משק בית.


רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS