הדף מאובטח
 

ביטוח פנסיוני לעוזרת בית

 ביטוח פנסיוני לעוזרת בית

כל עוזרת בית המועסקת בצורה קבועה בבתים של אנשים פרטיים זכאית, על-פי חוק, שמעסיקיה ישלמו לה ביטוח פנסיוני לעוזרת בית.
אמנם גם העוזרת משתתפת בתשלומים אך האחריות על ההפקדות רובצת לפתחם של המעסיקים, שכן אם לא יעשו כך- הם עלולים להיתבע בבית משפט על-ידי העוזרת עצמה או על-ידי שאריה.


אין זה משנה אם העוזרת מנקה אצלכם פעם בשבוע, בשבועיים או בחודש. כל עוד העוזרת מנקה אצלכם בצורה קבועה, על-פי החוק אתם המעסיקים שלה ועליכם לדאוג לרווחתה הפנסיונית.

ביטוח פנסיוני לעוזרת בית- החלק שלכם והחלק שלה
מדי חודש עליכם להפריש לקרן הפנסיה של עוזרת הבית 17.5 אחוזים מהשכר שאתם משלמים לה. בין שמדובר ב-1,000 שקלים ובין שמדובר ב-250 שקלים, עליכם להפקיד בקרן הפנסיה של העוזרת 17.5 אחוזים משכרה.
אמנם גם העוזרת משתתפת בהפרשות הפנסיוניות אבל כמעסיקים חובתכם להפקיד את סכום ההפקדה המלא לקרן הפנסיה של העוזרת ורק לאחר מכן לקזז משכרה של העוזרת את חלקה בהפקדה.
עליכם להפקיד שני שלישים מסכום ההפקדה, ועל העוזרת להפקיד את היתרה.
בעוד שמלוא הסכום שהעוזרת מפקידה בקרן הפנסיה שלה מיועדת לטובת חיסכון עבור גיל היציאה לגמלאות, מחצית מהסכום שהמעסיקים מפקידים מיועדת לטובת חיסכון עבור גיל היציאה לגמלאות ומחצית לטובת חיסכון עבור כספי פיצויים.
ביטוח פנסיוני לעוזרת בית כולל גם ביטוח אובדן כושר עבודה וגם ביטוח שארים, כך במקרה שבו חלילה קורה דבר מה הפוגע בכושר העבודה של העוזרת, אתם כמעסיקים מכוסים ואינכם צריכים לחשוש מפני תביעות מצד העוזרת או שאריה. כל עוד תקפידו על ביצוע הפקדה במועד, אתם אינכם עוברים על החוק, קל וחומר מבטחים את העוזרת שלכם בביטוחים נוספים.

אז מהי הדרך הקלה ביותר לפתוח ביטוח פנסיוני לעוזרת בית?
פשוט נכנסים לעמוד הראשי באתר של המרכז לביטוח פנסיה חובה, ממלאים פרטים ותוך כמה דקות יש לכם ביטוח פנסיוני לעוזרת בית.
המרכז לביטוח פנסיה חובה יחשב מדי חודש את סכום התשלום שעליכם להפריש לעוזרת שלכם ואף יתזכר אתכם שהגיע מועד התשלום הפנסיוני עבור העוזרת.

האינפורמציה אשר נכתבה במאמר זה הינה לצורך העברת מידע לקהל הקוראים. למען הסר ספק, התנאים אשר רשומים בתקנון קרן הפנסיה הינם התנאים האובליגטוריים!
רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS