הדף מאובטח
 

דמי הבראה וחופשה לעוזרת

מעסיקים עובדת משק בית יותר מ-12 חודשים? אתם מחוייבים בדמי הבראה וחופשה, בהתאם לוותק שצברה אצל המעסיק. ניתן למצוא נוסחאות לישוב דמי הבראה לעוזרת בקישור הבא.

עובדות משק הבית מועסקות לרוב כעובדות שעתיות, כלומר, שכר עבודתן משולם על בסיס שעת עבודה בפועל, או על בסיס יום עבודה בפועל.
למרות שמדובר בעובדות שעתיות, על המעסיק מוטלת החובה לערוך עבורן ביטוח לאומי ובריאות, על מנת להבטיח את זכויותיהן.

את כל זה אתם וודאי יודעים, אך האם ידעתם שעליכם לבטח את עובדת משק הבית גם בביטוח פנסיוני?

מדובר בביטוח חובה ולא רשות.
החובה להפרשת הכספים חלה לאחר השלמת שישה חודשי עבודה של העובדת אצל אותו מעסיק, זאת באם לעובדת לא היה ביטוח פנסיוני קודם.
עובדת עם ביטוח פנסיוני קודם זכאית להיות מבוטחת מהיום הראשון לעבודתה, כאשר ביצוע ההפרשות בפועל יחל לאחר השלמת שלושה חודשי עבודה, או בתום שנת המס (המוקדם מביניהם).

חלק מההפרשות לביטוח הפנסיוני הן על חשבון פיצויי פיטורים עתידיים, כלומר, בעת פיטורים המעסיק רק יצטרך לשלם לעובדת חלק מהפיצויים ולהשלים את הסכומים שהופרשו עד למלוא סכום הפיצוי.

גובה ההפרשות לביטוח הפנסיוני עומד מתחילת שנת 2014 על סך של 17.5% משכרה החודשי של העובדת. 12% הינו חלקו של המעסיק ו-5.5% הינו חלקה של העובדת.

מעסיק שלא מבטח את עובדיו בביטוח פנסיה חובה עובר על החוק וחשוף לתביעות וקנסות בסכומים ניכרים.
חובתו של המעסיק לבצע הפרשות לביטוח פנסיוני חלה גם אם העובדת לא בחרה בסוג הביטוח, וגם אם היא לא מעוניינת או אף מסרבת לעריכת ביטוח כזה.
החובה לערוך ביטוח פנסיוני לעובדת היא בנוסף על החובה לשלם עבורה דמי ביטוח לאומי לעובד במשק בית.
לא ניתן לבצע הפקדות רטרואקטיביות לביטוח פנסיוני, ולכן חשוב להפקיד את ההפרשות השוטפות מדי חודש, על פי המועדים שפורטו למעלה.
מעסיק שלא מעביר בזמן את הכספים לביטוח הפנסיוני עשוי להיחשב כמי שמלין את השכר ואף מסתכן בביצוע עבירה פלילית. למידע נוסף ראו העברת כספים לביטוח פנסיוני ולקרן השתלמות על ידי המעסיק.
אם המעסיק מפר את חובתו בעניין הפרשות לביטוח פנסיוני, ניתן להגיש נגדו תלונה ליחידת האכיפה במשרד הכלכלה.

ה"מרכז לביטוח פנסיה חובה" נותן מענה לכל אותם מעסיקים שמעסיקים עובדי משק בית בשכר שעתי ומשתנה, ומאפשר לבטח את עוזרות הבית בצורה קלה ופשוטה, ללא צורך בניירת מיותר.
אנו הגוף היחידי שנותן פיתרון קל, יעיל ונוח, המאפשר לבצע את התהליך בלחיצת כפתור.
הסדר עוד היום ביטוח פנסיה חובה לעוזרת באמצעות "המרכז לביטוח פנסיה חובה".

רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS