הדף מאובטח
 

העסקת עובד משק בית

 העסקת עובדת משק בית

אז מה בסך הכל ביקשתם - עובדת טובה, אמינה, חרוצה וזריזה שתעזור לכם לשמור על בית נקי ומסודר?
ומצאתם אחת כזאת! עוזרת בית שמגיעה לביתכם אחת לשבוע, אחת לשבועיים או בתדירות משתנה אחרת.

כבר פתחתם עבורה תיק בביטוח לאומי וזה מצויין, אבל האם ידעתם שאתם חייבים גם בביטוח פנסיוני?

צו ההרחבה מ2008 קובע כי כל עובד מעל גיל 21, ועובדת מעל גיל 20 זכאים לביטוח פנסיה. הזכאות הינה לאחר צבירת חצי שנת עבודה, או החל מהיום הראשון במידה וקיים הסדר פנסיוני ממעסיק אחר (לאחר תקופת המתנה של 3 חודשי עבודה).

הביטוח הפנסיוני הינו בנוסף לביטוח לאומי, ואין אפשרות לוותר עליו, אפילו לא בכתב!
מעסיק שאינו מבטח את עובדיו פועל בניגוד לחוק וחושף את עצמו לתביעה כספית בסכומים ניכרים, ועלול לקבל קנסות אכיפה מנהלית של משרד התמ"ת.
העובד או שאריו זכאים לתבוע את המעסיק במקרים של נכות או מוות (כתוצאה מתאונה או מחלה) שאירעו במסגרת העבודה, או מחוצה לה, אפילו אם קרו בחו"ל. גם אם ביטחו אותו בביטוח לאומי. מעסיק שלא יערוך פנסיה לעובד יאלץ לפצות את העובד בעצמו.

חשוב להדגיש כי בכל מקרה, בתום עבודתו (לאחר שלעובד כבר לא "לא נעים" לדרוש את זכויותיו.. ואנו מכירים מקרים רבים בהם רק בסוף תקופת ההעסקה נזכר "פתאום" העובד שהוא זכאי להפרשה לקרן...), העובד יהיה זכאי לתבוע את תשלומי הפרמיות שהיו צריכות להיות משולמות עבורו. כך, מעסיק שלא ביטח את עצמו על ידי צרוף עובדיו לתוכנית פנסיה חובה, חושף את עצמו לסיכון רב וממילא עלול להידרש בסופו של דבר לשלם את הפרמיות.

הדרך הקלה והפשוטה הינה לבטח את העובדים דרך "המרכז לביטוח פנסיה חובה".
כאן תוכלו לבצע רישום של העובדים, און ליין, ללא צורך בטפסים או חתימות. הרישום מתבצע ב-3 שלבים קצרים בתוך כמה קליקים קצרים.

שכר העובד משתנה מחודש לחודש? המערכת שלנו תדאג לתזכר אתכם בכל חודש על הגביה שאנו עומדים לבצע, כך שבמידה ויש שינוי בשכר, ניתן לדווח על השכר ששולם בפועל.

ההפרשות הפנסיוניות הן סכומי כסף קטנים שבכוחם להצילכם מצרות גדולות!
רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS