הדף מאובטח
 

הפרשות לפנסיה

הפרשות לפנסיה של העוזרת אמנם מיועדות לצבירת חיסכון פנסיוני, אך לא רק. מה הן כוללות? וגם למה מעסיק שלא יפרישן לוקח סיכון? כל מה שרציתם לדעת על הפרשות לקרן פנסיה

הפרשות לקרן פנסיה של העוזרת אכן נועדו להגן עליה ולצבור עבורה כספים כאשר זו תפרוש לגמלאות, אך בה בעת הפרשות אלו גם מעניקות לה ביטוח אובדן כושר עבודה וביטוח שארים ועבור המעסיק- ההפרשות הללו מהוות גם חיסכון עבור כספי פיצויים.

הפרשות לפנסיה, לביטוח אובדן כושר עבודה ולביטוח שארים

בניגוד לביטוח לאומי המבטח את העוזרת רק בפגיעות ובתאונות בעת עבודתה, הפרשות לפנסיה מבטחות את העוזרת גם בשעות שהיא אינה עובדת, וכך במקרה של תאונה המתרחשת אפילו מחוץ לגבולות המדינה- העוזרת מבוטחת בביטוח אובדן כושר עבודה (במקרה של פגיעה) ובביטוח שארים (במקרה של מוות).

העוזרת או שאריה יכולים לתבוע מעסיק שלא הקפיד להפריש הפרשות לפנסיה של העוזרת ולדרוש ממנו בבית המשפט את פנסיית הנכות או השארים שהם היו זכאים לקבל לו אכן היה המעסיק מקפיד להפריש הפרשות לפנסיה. בנוסף, העוזרת גם יכולה לתבוע מעסיק שלא הקפיד להפריש הפרשות לפנסיה שלה במועד, ולבקש שיפצה אותה על אובדן זכויותיה בקרן הפנסיה.

הפרשות לפנסיה וחיסכון עבור כספי פיצויים


שליש מהסכום המופרש לקרן הפנסיה של העוזרת מיועד לטובת צבירת כספי פיצויים. למעשה, 50 אחוזים מהסכום שהמעסיק מפריש לפנסיית העוזרת מיועדים לצבירת כספים עבור גיל פרישה ו- 50 אחוזים מיועדים לחיסכון עבור כספי פיצויים.

מובן שהמעסיק בלבד (ולא העוזרת) הוא זה שמפריש תשלומי חיסכון עבור כספי פיצויים. דבר זה מקל על המעסיק בעת הפיטורים, משום שחלק ניכר מתשלומי הפיצויים כבר נמצאים בידיו. מעסיק שמקפיד להפריש במועד הפרשות לקרן פנסיה של עוזרת הבית שלו- שומר עליה ועליו!

הדרך הפשוטה ביותר לבצע הפרשות לפנסיה של עוזרת היא באמצעות השירות המוצע ע"י אתר פנסיה חובה.

המרכז שולח לכם תזכורת למייל ומחשב עבורכם את הסכום שעליכם להפריש לקרן הפנסיה והכל נעשה דרך המחשב. מדובר בסכומים קטנים שיכולים להציל אתכם מצרות גדולות.

התנאים המחייבים הם התנאים הקובעים בתקנון קרן הפנסיה מטרת המאמר היא לצורך אינפורמטיבי בלבד!
רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS