הדף מאובטח
 

זכויות עובד משק בית


ביטוח פנסיוני עבור עובדי משק בית הינו חובה המוטלת על כל מעסיק ומעסיק.

מה שצריך לדעת על זכויות עובד משק בית

 
שנת 2008 חוללה מהפכה בעתידם הפנסיוני של עובדי משק הבית.

בשנה זו קבע המחוקק כי בנוסף לתשלומי הביטוח הלאומי, על המעסיקים לשלם לעובדי משק הבית גם תשלומים פנסיוניים.

אמנם, גם עובדי משק הבית צריכים להשתתף בתשלומים הללו, אך אחריות התשלום מוטלת על כתפיו של המעסיק ולא על כתפיו של העובד.

למעשה, שני שלישים מהתשלומים הפנסיוניים, משולמים על-ידי המעסיק ואילו שליש משולם על-ידי העובד, כאשר בפועל, המעסיק משלם את מלוא הסכום ולאחר מכן מנכה סכום זה משכרו של העובד.

עוד חשוב לדעת, כי יש לשלם עבור כל עובד משק בית פיצויים לאחר שזה עבד בביתנו למעלה משנת עבודה (אלא אם הסיבה לפיטורים קשורה לגניבה אשר העובד ביצע).

כאשר אנו משלמים תשלומים פנסיוניים בכל חודש, אנו גם חוסכים בכל חודש את כספיי הפיצויים שנשלם לעובד ביום שבו ניפרד.

כאמור, המעסיקים משלמים שני שלישים מהתשלום הפנסיוני- שליש נועד לצבירת כספים עבור גיל הפרישה של העובד ושליש לצבירת כספיי פיצויים וכך לא ניאלץ להתמודד עם הוצאה גדולה של כספיי הפיצויים כשנגיע לגשר (יש לציין, כי מבחינת העובד, מלוא הסכום שהוא מפריש מיועד לצבירת כספים עבור גיל הפרישה שלו).

חשוב גם לדעת, כי כאשר אנחנו מתחילים להעסיק את העובד שלנו, עלינו להתחיל לשלם לו תשלומים פנסיוניים כבר למן החודש הראשון לעבודתו וזאת בתנאי שברשותו קרן פנסיה פעילה. במקרה שאין ברשותו קרן פנסיה פעילה יהיה עלינו להתחיל לשלם לו תשלומים פנסיוניים רק לאחר שישה חודשי עבודה (התשלום הראשון יהיה עבור החודש השביעי) ובאחריות המעסיק לדאוג לפתיחת קרן הפנסיה.

 כיום, בשנת 2014, התשלום הפנסיוני שיש לשלם לעובד משק הבית עומד על 17.5% משכר העובד.

 זכויות עובד משק בית נועדו לשמור הן על המעסיק והן על העובד. אי קיומן הינו עבירה על החוק!

הצורה הפשוטה ביותר לקיים זכויות עובד משק בית, קרי- לשלם לו פנסיה, היא באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה. בכל חודש המרכז ישלח לכם מייל אשר יזכיר לכם כי הגיע מועד התשלום הפנסיוני עבור העובד שלכם (ואף יחשב עבורכם את הסכום שעליכם לשלם לעובד!). בסופו של יום מדובר בסכומים קטנים שבכוחם למנוע מכם צרות גדולות.

 

העמוד נכתב על מנת למסור לציבור מידע בדבר זכויות עובד משק בית. שימו לב כי התנאים האובליגטוריים הם אלו הכתובים בקרן הפנסיה!

רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS