הדף מאובטח
 

חוק הפנסיה החדש

 מהו חוק הפנסיה החדש? האם הוא נועד להגן רק על העובדים? והאם הוא מבטל את תשלומי הביטוח הלאומי? כל מה שרציתם לדעת על חוק הפנסיה החדש

חוק הפנסיה החדש יצא לדרכו בשנת 2008. משנה זו אם אתם מעסיקים בבית הפרטי שלכם עובדים במשק בית (למשל, עוזרת בית או מטפלת), עליכם לדאוג לרווחתם הפנסיונית. כלומר, אתם מחויבים להפריש עבורם מדי חודש בחודשו תשלומים לקרן הפנסיה שלהם. מעסיקים שלא ינהגו כך- מסתכנים בעבירה על החוק וצפויים לקנסות גבוהים. במחשבון הבא תוכלו להשוות בין התשלום הפנסיוני החודשי שעליכם לשלם עבור העובדים שלכם לבין הקנס שאתם עלולים לקבל אם לא תעשו כן. כפי שתראו, מוטב לשלם את התשלומים החודשיים- למחשבון.

הגנה לעובדים
חוק הפנסיה החדש נועד בבסיסו לדאוג לרווחתם הפנסיונית של העובדים במשק הבית בהגיעם לגיל פרישה ובד בבד, לדאוג להם לביטוח אובדן כושר עבודה (המכסה אותם גם במקרה של מחלה קשה או תאונה שאינה קשורה למקום העבודה) ולביטוח שארים (גם כשגורם המוות אינו קשור למקום העבודה).

הגנה למעסיקים
חוק הפנסיה החדש נועד גם כדי להגן על המעסיק. כל עוד המעסיק יקפיד לשלם את התשלומים הפנסיוניים עבור עובדיו, הללו (או שאריהם) לא יתבעו אותו בקרות אירוע הפוגע בכושר העבודה שלהם או חלילה, במקרה של מוות.
בנוסף, מחצית מהסכום שהמעסיק מפקיד לקרן הפנסיה של העובד מיועדת לחיסכון עבור כספי פיצויים, כך בעת הפיטורים המעסיק כבר חסך את כספי הפיצויים ואינו נאלץ להתמודד עם הוצאה זו.

אחריות התשלום
על מנת להקל על המעסיקים, חוק הפנסיה החדש קבע שהאחוזים שיש להפריש עבור העובדים במשק בית יעלו עם השנים. כך, בשנה שבה החוק נחקק, נגזר על המעסיקים לשלם רק 2.5 אחוזים משכר העובדים במשק בית לטובת תשלומים פנסיוניים, ואילו בשנת 2014 המעסיקים צפויים לשלם 17.5 אחוזים. עוד, קובע החוק כי גם עובדי משק הבית ישתתפו בהפרשות הפנסיוניות (שליש מהסכום), אך האחריות לתשלום מוטלת על כתפי המעסיק.

שימו לב, חוק הפנסיה החדש אינו כולל בתוכו גם את התשלומים החודשיים לביטוח לאומי. על המעסיקים להפריש מדי חודש עבור עובדיהם הן תשלומים פנסיוניים והן תשלומים עבור הביטוח הלאומי.

הדרך הפשוטה ביותר לקיים את חוק הפנסיה החדש היא באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה. המרכז ישלח לכם תזכורת ויחשב את סכום ההפקדה בהתאם לנתונים שתקלידו. ההפרשות הפנסיוניות הן סכומי כסף קטנים שבכוחם להצילכם מצרות גדולות.
רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS