הדף מאובטח
 

חוק פנסיה לעוזרות בית

מהו חוק פנסיה לעוזרות בית? מהו גובה התשלומים הפנסיוניים? ממה הם מורכבים וכיצד הם משתנים? מה שרציתם לדעת על חוק פנסיה לעוזרות בית

חוק פנסיה לעוזרות בית הוא פועל יוצא של צו ההרחבה שהתפרסם בשנת 2008.

בהתאם לצו, אנשים פרטיים המעסיקים עוזרות בית נחשבים למעסיקים לכל דבר ועניין ולכן בנוסף לתשלומי ביטוח לאומי, עליהם לשלם לעוזרות שלהם גם תשלומים פנסיוניים.

חוק פנסיה לעוזרות בית- המספרים עולים

בשנת 2008 התשלומים הפנסיוניים של עוזרות הבית היוו 2.5 אחוזים משכרן.
בשנת 2009 התשלומים הפנסיוניים של עוזרות הבית היוו 5 אחוזים משכרן.
בשנת 2010 התשלומים הפנסיוניים של עוזרות הבית היוו 7.5 אחוזים משכרן.
בשנת 2011 התשלומים הפנסיוניים של עוזרות הבית היוו 10 אחוזים משכרן.
בשנת 2012 התשלומים הפנסיוניים של עוזרות הבית היוו 12.5 אחוזים משכרן.
בשנת 2013 התשלומים הפנסיוניים של עוזרות הבית מהווים 15 אחוזים משכרן.
בשנת 2014 התשלומים הפנסיוניים של עוזרות הבית יהוו 17.5 אחוזים משכרן.

חוק פנסיה לעוזרות בית קובע כי מתוך סכום התשלום הפנסיוני (למשל, בשנת 2013 מדובר על 15 אחוזים מהשכר) שני שלישים ישולמו על-ידי המעסיק (בשנת 2013 מדובר על 10 אחוזים מהשכר) ושליש ישולם על-ידי העוזרת (בשנת 2013 מדובר על 5 אחוזים מהשכר).

חוק פנסיה לעוזרות בית גם קובע כי חובת המעסיק להעביר לקרן הפנסיה של העוזרת את מלוא התשלום הפנסיוני (בשנת 2013 מדובר על 15 אחוזים) וכי עליו לקזז משכר העוזרת את סכום השתתפותה (5 אחוזים), כלומר, אחריות התשלום חלה על המעסיק. מעסיק שלא יקיים את חוק פנסיה לעוזרות בית עלול, בהוראות בית המשפט לשלם סכומים של מאות אלפי שקלים לעוזרת.

לשם חישוב הסיכון שאתם לוקחים כשאינכם משלמים חוק זה- לחצו כאן

הדרך הפשוטה ביותר ליישם את חוק פנסיה לעוזרות בית היא באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה. המרכז שולח לכם תזכורת למייל ומחשב עבורכם את הסכום שעליכם להפריש לקרן הפנסיה והכל נעשה דרך המחשב. מדובר בסכומים קטנים שיכולים להציל אתכם מצרות גדולות. התנאים המחייבים הם התנאים הקובעים בתקנון קרן הפנסיה מטרת המאמר היא לצורך אינפורמטיבי בלבד!
רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS