הדף מאובטח
 

חישוב פיצויי פיטורים לעוזרת

אנחנו מחויבים לעוזרת שלנו במגוון דרכים.
אנחנו צריכים לשלם לה ביטוח לאומי, לשלם לה תשלומים לקרן פנסיה וגם פיצויי פיטורים כשדרכינו נפרדות (בהנחה שהעוזרת עובדת אצלכם לפחות שנה אחת).
אבל איך מחשבים את פיצויי הפיטורים?

חישוב פיצויי פיטורים הוא חישוב פשוט
כדי לדעת מהו הסכום שעליכם לשלם לעוזרת עליכם למנות את שנות העבודה שלה (ומספר החודשים למקרה שמספר השנים אינו עגול) ולהכפיל במשכורת החודשית שלה.
כך למשל, במקרה שהעוזרת עבדה אצלכם במשך 10 שנים והשכר שלה היה 1,000 שקלים בחודש, פיצויי הפיטורים שלה יהיו- 1,000X10, כלומר- 10,000 שקלים.
כאשר מדובר בעובד שעתי ששכרו משתנה מדי חודש יש לקחת בחשבון את השכר הממוצע ב-12 החודשים האחרונים, וכאשר מדובר בעובד עם שכר חודשי שמסגרת העסקתו השתנתה יש לחשב את השכר בהתאם לתקופות ההעסקה השונות בכל היקף משרה.


חישוב פיצויי פיטורים יכול להפתיע
אין ספק שסכום פיצויי הפיטורים של העוזרת יכולים להפתיע אתכם ולהגיע להוצאה חד פעמית גבוהה מאוד, הדבר מתרחש בעיקר כאשר העוזרת עבדה אצלכם במשך שנים רבות.
חשוב שתדעו שכאשר אתם מפרישים לעוזרת שלכם תשלומים לקרן הפנסיה אתם למעשה מפרישים גם חלק מפיצויי הפיטורים שלה. וליתר דיוק, כאשר מפרישים תשלומים לקרן הפנסיה- כשליש מהתשלומים המופרשים מיועדים למעשה, לפיצויי פיטורים.
כך שאם אתם מקפידים להפריש תשלומים לקרן הפנסיה של העוזרת, לא רק שאתם לא עוברים על החוק ולא מסתכנים בתביעות מצידה ומצד שאריה, אתם גם לא צריכים להתמודד בשלב מאוחר יותר עם הוצאה חד פעמית גבוהה (חישוב פיצויי פיטורים יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים).

הפרשת תשלומים לקרן הפנסיה של עוזרת דינה כפוליסת ביטוח עבור המעסיק, גם במקרה של פיטורים.


הדרך הפשוטה ביותר לשלם ביטוח פנסיוני (הכולל כספי פיצויים) לעוזרת, היא באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה. המרכז שולח לכם תזכורת למייל ומחשב עבורכם את הסכום שעליכם להפריש לקרן הפנסיה והכל נעשה דרך המחשב. בעת פיטורים- אתם מעדכנים דרך המחשב את הסטטוס החדש. מדובר בסכומים קטנים שיכולים להציל אתכם מצרות גדולות.

רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS