הדף מאובטח
 

חישוב פיצוים לעוזרת ביתמהו גובה תשלום הפיצויים שיש לשלם לעוזרת בית ביום שבו אתם מוותרים על שירותיה? האם צריך לשלם פיצויים לעוזרת גם אם טרם חלפה שנה מתחילת מועד עבודתה? מהו הדין במקרה של גניבה? וכיצד הקפדה על תשלומי הפנסיה של העוזרת מונעת מכם לשלוח יד עמוק עמוק לכיס &ndash כל מה שצריך לדעת על חישוב פיצויים לעוזרת בית

בהסתמך על לשון החוק, כאשר אתם מחליטים להיפרד מעוזרת הבית שלכם, עליכם לשלם לה פיצויים (אתם הרי המעסיקים שלה!).

עם זאת יש להדגיש כי פיצויים לעוזרת בית ישולמו רק כאשר עוזרת הבית עובדת אצל המעסיק למעלה משנה. כלומר, עוזרת אשר עובדת אצל המעסיק בפרק זמן הקטן משנה, אינה זכאית לקבל תשלומי פיצויים כאשר המעסיק מחליט לפטרה.

בנוסף, במקרה שבו הסיבה לפיטורי העוזרת נובעת מגניבה אשר זו ביצעה, המעסיק פטור מתשלומי פיצויים בעבורה. 

חישוב פיצויים לעוזרת בית - הלכה למעשה

האם פיצויים לעוזרת בית הם סכומים גבוהים? ובכן, זה תלוי.

זה תלוי בוותק של העוזרת ובשכר שאותו היא קיבלה. זאת משום שבכדי לבצע חישוב פיצויים לעוזרת בית עלינו להכפיל את מספר השנים (וחלקיהן) שבהן העוזרת ניקתה בביתנו במשכורת החודשית אשר שילמנו לה.

באופן זה לדוגמא, במקרה שבו העוזרת עבדה בביתנו במשך 7.5 שנים ושכרה החודשי עמד על 1,000 שקלים בחודש (לא כולל נסיעות), סכום הפיצויים שעלינו לשלם לה יעמוד על 7,500 שקלים.

אכן, הוצאה כספית לא קטנה, בלשון המעטה. 

חוסכים עבור פיצויים לעוזרת בית

במקרים רבים סיבת הפיטורים של עוזרת הבית נובעת בשל הרצון לצמצם את ההוצאות השוטפות של המשפחה, אך משפחות רבות מגלות שכאשר הן נפרדות מהעוזרת הן צריכות להיפרד גם מאלפי שקלים.

אז מה עושים? סוף מעשה במחשבה תחילה.

מעסיקים אשר יקפידו על ביצוע התשלומים הפנסיוניים של עוזרת הבית שלהם, יחסכו לא רק כספים עבור גיל היציאה לגמלאות של העוזרת אלא גם כספים עבור כספי הפיצויים.

אם נדבר במספרים, אזי מחצית מהסכום שהמעסיקים מפקידים לקרן הפנסיה של העוזרת שלהם, מופנית לטובת חיסכון לכספי פיצויים. כך, מעסיקים אשר מקפידים על ביצוע תשלומי הפנסיה של העוזרת שלהם, לא צריכים לשלוח את היד עמוק עמוק לכיס ביום שבו הם נפרדים מהעוזרת. ללא כאבי ראש מיותרים, ללא ניירת וללא סחבת- באמצעות המחשב בבית, ניתן לפתוח פנסיה לעוזרת בית (בלי טלפון אחד!), פשוט נכנסים לאתר של המרכז לביטוח פנסיה חובה.

פעם בחודש האתר שולח לכם תזכורת בדבר התשלום ואף מחשב לכם את סכום התשלום הפנסיוני שאתם נדרשים לשלם בחודש זה.

המידע הכתוב במאמר זה נועד להעביר אינפורמציה לציבור. אנא שימו לב, התנאים אשר רשומים בתקנון קרן הפנסיה הינם התנאים הקובעים!

רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS