הדף מאובטח
 

ימי חופשה למטפלת

תשלום למטפלת הוא הוצאה לא קטנה, בלשון המעטה, אבל כשיש ילדים קטנים אנחנו משלמים כסף רב לכל מי ששומר עליהם (לכן בקיץ עם ישראל ישב באוהלים...).
כאשר המטפלת יוצאת לחופשה, אנחנו צריכים למצוא מטפלת מחליפה שתשמור על ילדינו ולמרות שבמרבית המקרים אנחנו נשלם למטפלת המחליפה, עדיין עלינו לשלם ימי חופשה למטפלת הקבועה. בדיוק כמו שאנחנו בעצמנו מקבלים משכורת גם כשאנחנו בחופשה.

תשלום ימי חופשה למטפלת
אבל לא רק תשלום על ימי חופשה למטפלת. החוק אומר שבימים שבהם המטפלת שלנו בחופש עלינו להקפיד לשלם לה גם עבור קרן הפנסיה שלה, כלומר, עלינו להפקיד לה תשלומים פנסיוניים (למען הסר ספק, תשלומים פנסיוניים יש להתחיל להפקיד למטפלת החל מהחודש השביעי לעבודתה. החוק תקף על כל הנשים מעל גיל 20 ועל כל הגברים מעל גיל 21), בדיוק כמו שהמעסיק שלנו בעבודה ממשיך להפקיד לנו תשלומים פנסיוניים כאשר אנחנו בימי חופשה.

לרצף ההפקדות הפנסיוני יש משמעות רבה מאוד. ברגע שהרצף נקטע (משך הקטיעה תלוי בתקנון כל קרן וקרן) הזכויות הפנסיוניות של המטפלת עלולות להיפגע. במקרה כזה המטפלת תוכל לתבוע את המעסיקים שלה ולדרוש מהם את כספי הפנסיה שהיתה יכולה לקבל אילולא היה נקטע רצף ההפקדות הפנסיוני שלה.
כלומר, מעסיק שלא מקפיד לשלם את תשלומי הפנסיה למטפלת כשזו בחופשה גם עובר על החוק וגם מסכן את כיסו.

הדרך הפשוטה ביותר לשלם ביטוח פנסיוני למטפלת, היא באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה. המרכז שולח לכם תזכורת למייל (גם כאשר המטפלת בחופשה) ומחשב עבורכם את הסכום שעליכם להפריש לקרן הפנסיה והכל נעשה דרך המחשב. מדובר בסכומים קטנים שיכולים להציל אתכם מצרות גדולות.

לחצו כאן להסדרת תשלום פנסיה חובה למטפלת.

רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS