הדף מאובטח
 

לא רק דמי הבראה לעוזרת בית

כולנו יודעים שצריך לשלם דמי הבראה לעוזרת בית, ביטוח לאומי ואפילו פיצויים ביום שבו דרכינו נפרדות. אבל לעוזרת יש זכויות נוספות ולכם כמעסיקים יש חובות.

לא רק דמי הבראה לעוזרת בית
לשון החוק קובעת שכל מי שמעסיק עוזרת בית מעל גיל 20 (גברים מעל גיל 21) צריך לשלם עבורה ביטוח פנסיוני, בחלוף שישה חודשים לתחילת עבודתה.
החוק קיים כבר משנת 2008 ולמרות זאת רבים לא מכירים אותו.

יתרונות הביטוח הפנסיוני

החוק נועד להגן הן על העוזרת והן על המעסיק. הביצוע בפועל מאד פשוט, מדובר בתהליך קצר, ממש פנסיה בקליק שמשמעותה שאתם מבטחים את עצמכם בתור המעסיקים.
חשוב להדגיש כי בנוסף לחיסכון לקראת גיל פרישה, הביטוח הפנסיוני כולל גם ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח שארים ותשלומי פיצויים.

ביטוח אובדן כושר עבודה- בין שהסיבה לאובדן כושר העבודה קשורה ישירות לעבודה אצל המעסיק ובין שלא, העובדת מבוטחת במקרה של פציעה או מחלה קשה המונעת ממנה להמשיך לעבוד.
בחלוף תקופת ההמתנה (לרוב מדובר בשלושה חודשים), העובדת תקבל פנסיית נכות (עד 75 אחוז מהשכר המדווח). יש לקחת בחשבון שככל שמצטרפים לקרן הפנסיה בגיל מאוחר יותר- כך האחוזים שמקבלים נמוכים יותר.
מבחינת המעסיק, עריכת הביטוח תגרום לכך שהעוזרת לא תוכל לתבוע אותו בגין הסכומים שקרן הפנסיה תאלץ לשלם לה ואשר אילולא ערך את הביטוח היתה תובעת ממנו.
ביטוח שארים- בין שסיבת המוות קשורה ישירות לעבודה אצל המעסיק ובין שלא, האלמן וילדיו מבוטחים. האלמן יקבל עד יום מותו 40% מפנסיית הזקנה שאישתו (העוזרת) היתה אמורה לקבל במקרה שהיתה מגיעה לגיל פרישה. לעומת זאת, הילדים יקבלו, עד הגיעם לגיל 21, 20% מפנסיית הזקנה שאימם (העוזרת) היתה אמורה לקבל במקרה שהיתה מגיעה לגיל פרישה, כאשר יש שלושה ילדים ואף יותר, מתחת לגיל 21 , הילדים כולם מתחלקים ב- 40% מפנסיית הזקנה שאימם היתה אמורה לקבל במקרה שהיתה מגיעה לגיל פרישה.
מבחינת המעסיק, עריכת הביטוח תגרום לכך ששאריה של העוזרת לא יוכלו לתבוע אותו בגין הסכומים שקרן הפנסיה תאלץ לשלם להם ואשר אילולא ערך את הביטוח היו תובעים מהמעסיק.

תשלומי פיצויים- שליש מהסכום המופרש לביטוח הפנסיוני מוקדש לפיצויים. כאשר העוזרת עובדת יותר משנה אצל מעסיק מסוים, הוא מחויב לשלם לה פיצויים בעת הפיטורים. כאשר העוזרת עובדת שנים רבות (לפעמים עשרות שנים) אצל אותו מעסיק מצטבר סכום לא קטן שיש לשלם לה (כדי לחשב את הפיצויים שיש לשלם לעוזרת יש להכפיל את מספר השנים במשכורת החודשית).
מבחינת המעסיק, הביטוח הפנסיוני ימנע הוצאה חד פעמית גבוהה, שלא תמיד אפשר לעמוד בה, ודאי כשמדובר בעוזרת שהועסקה במשך שנים ארוכות. (הערה - סכומי הפיצויים ששולמו לתוכנית ישוחררו לטובת העוזרת גם אם היא תתפטר מרצונה וגם אם לא תחלוף שנת העסקה מלאה).

הדרך הפשוטה ביותר לשלם ביטוח פנסיוני לעוזרת בית, היא באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה. המרכז שולח לכם תזכורת חודשית למייל ומחשב עבורכם את הסכום שעליכם להפריש לקרן הפנסיה, הכל נעשה דרך המחשב. מדובר בסכומים קטנים שיכולים להציל אתכם מצרות גדולות.
התנאים המחייבים הם התנאים הקובעים בתקנון קרן הפנסיה מטרת המאמר היא לצורך אינפורמטיבי בלבד!

רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS