הדף מאובטח
 

זכויות עוזרת בית

עיני ולפיד מנעו את השבתת המשק (דבר שעולה לנו רבות). עיני רצה לשמור על זכויות העובדים אמנם חלקן נדחו בשנה-שנתיים אך לא התאדו כליל ועובדי המדינה אף זוכים בסופו של דבר לעלייה בחיסכון הפנסיוני.

ואם בזכויות ובחיסכון פנסיוני עסקינן, לא נוכל (ודאי שבאתר שלנו) לא לדון בסוגיה מהו דינן של זכויות עוזרות בית? מי דואג להן? מי דואג לאכוף זכויות אילו? מי נלחם עליהן? מי יוצא לקרב על זכויות עוזרות בית? ומה הקשר לפנסיה שלהן?

לא רבים יודעים אבל זכויות עוזרת בית לא כוללות רק הפרשת כספים לביטוח לאומי.
כשבוחנים את לשון החוק מגלים כי זכויות עוזרות בית כוללות גם חיסכון פנסיוני. כן, משנת 2008 תודות לקיומו של צו ההרחבה, כל עוזרת בית המועסקת במשק בית פרטי המנוהל על-ידי מעסיק פרטי זכאית לכך שהמעסיק שלה יפריש לה תשלומים פנסיוניים.

מעסיק שלא מפריש תשלומים פנסיוניים לעוזרת הבית שלו, לא רק שפוגע בזכויות העוזרת הוא גם מסתכן בעבירה פלילית ויכול למצוא את עצמו בסופו של יום משלם קצבאות נכות לעוזרת וקצבאות אובדן שארים לקרוביה של העוזרת. זאת משום שפנסיה של עוזרת בית טומנת בחובה גם ביטוח אובדן כושר עבודה וביטוח שארים.
זכויות עוזרת בית כוללות גם את הזכות לקבל תשלומי פיצויים בעת פיטורי העוזרת.
וזאת כאשר לעוזרת יש ותק של למעלה משנה במקום עבודתה וכאשר סיבת הפיטורים אינה כשורה להתנהגות לא הולמת של העוזרת (לדוגמא, גניבה).

בהקשר זה יש לציין, כי החיסכון הפנסיוני עבור העוזרת לא כולל רק ביטוח אובדן כושר עבודה וביטוח שארים אלא גם חיסכון עבור כספי פיצויים (שליש מהסכום הכללי המופרש הן על-ידי המעסיק והן על-ידי העוזרת מיועד לצבירת כספי פיצויים). כך שמעסיק ששומר על זכויות עוזרת בית ומקפיד להפריש תשלומים פנסיוניים עבורה, חוסך למעשה את כספי הפיצויים, ובתכל'ס- מרוויח מכל העניין.

הזכויות של עוזרות הבית לא נמצאות על סדר היום של עיני ולפיד, הן מחכות שאתם המעסיקים- תקיימו אותן.

התנאים המחייבים הם התנאים הקובעים בתקנון קרן הפנסיה מטרת הפוסט היא לצורך אינפורמטיבי בלבד!


רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS