הדף מאובטח
 

פנסיה חובה בנוסף לביטוח לאומי

מעסיקים עובדי משק בית?

כמובן שאתם משלמים ביטוח לאומי, אבל האם ידעתם שביטוח לאומי בלבד אינו מכסה אתכם כמעסיקים?

היום, בנוסף לביטוח לאומי, עליכם לבטח את העוזרת/מטפלת וכו' בביטוח פנסיה חובה. הביטוח הפנסיוני אמנם נועד לחסוך כסף לגיל הפרישה אבל לא רק. הוא מגן עליכם מפני תביעות אפשריות של העובד ושל שאריו.

פנסיה למשק בית- ביטוח פנסיוני לעובד משק בית כולל גם ביטוח אובדן כושר עבודה
ביטוח פנסיוני משמש גם כביטוח לאובדן כושר עבודה, כלומר, כפנסיית נכות, גם אם הנכות לא נגרמה בשל העבודה במשק הבית, למשל, העובד חלה במחלה קשה כמו סרטן ועל כן לא יכול להמשיך לעבוד או נפגע בתאונת דרכים (אפילו בחו"ל!). במקרה כזה לאחר תקופת המתנה הקבועה בתקנון הקרן (בדרך כלל שלושה חודשים), העובד מתחיל לקבל מקרן הפנסיה פנסיית נכות שיכולה להגיע עד ל- 75 אחוזים מהשכר שמדווח לקופה, כאשר עובד שהצטרף בגיל מאוחר לקרן יקבל אחוזים נמוכים יותר. בעקרון, ככל שמצטרפים לקרן בגיל הקרוב לגיל הפרישה כך האחוזים יורדים. 

פנסיה למשק בית- ביטוח פנסיוני לעובד משק בית כולל גם ביטוח שארים
ביטוח פנסיוני משמש גם כביטוח שארים. לפי תקנון הקרן, בן/בת זוג אלמן/ה של העובד יקבלו פנסיית שארים של אלמן עד יום מותם וילדים עד גיל 21 יקבלו פנסיית יתומים עד להגיעם לגיל 21.

פנסיה למשק בית- ביטוח פנסיוני לעובד משק בית הוא חובה!
גם אם עובד משק הבית אומר שזה בסדר, ולא צריך והרי אתם מכירים כבר כל כך הרבה זמן ואפילו אם הוא חתם לכם על הצהרה שהוא לא יבוא אליכם בטענות בעתיד, עדיין עליכם לבטח את העובד בביטוח פנסיוני. ראשית, ההצהרה הזו לא קבילה בבית משפט. שנית, במקרה של תאונה או מוות חלילה וחס השארים של העובד יכולים לתבוע מכם את קרן הפנסיה שהיו מקבלים לו הייתם אכן מפרישים אליה כספים והצהרת העובד אינה מחייבת אותם.

הסדירו עוד היום ביטוח פנסיה חובה לעובדי משק הבית ב"מרכז לביטוח פנסיה חובה" והימנעו מאי נעימויות ותביעות כספיות שעלולות להגיע לסכומים ניכרים!


התנאים המחייבים הם התנאים הקובעים בתקנון קרן הפנסיה מטרת המאמר היא לצורך אינפורמטיבי בלבד!

רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS