הדף מאובטח
 

פנסיה חובה לכל עובד

החוק קובע שמשנת 2008 מוטל על המעסיקים לשלם פנסיה חובה לכל עובד ועובדת.
הדבר חל על כל מעסיק ומעסיק לרבות מעסיקי משק בית. כן, גם אנחנו האזרחים הקטנים שבסך הכל מעסיקים עוזרת, צריכים לשלם לה תשלומים פנסיוניים (בנוסף לתשלומים של הביטוח הלאומי).

פנסיה חובה לכל עובד ועובדת- הלכה למעשה

אז מה בדיוק החוק אומר? ממתי צריך להתחיל לשלם את הפנסיה? כמה בכלל צריך לשלם? מה קרן הפנסיה כוללת? כל התשובות לפניכם.

עניין של גיל- המעסיקים יפרישו תשלומים פנסיוניים לעובדים (אזרחי מדינת ישראל) מעל גיל 21 ולעובדות (אזרחיות מדינת ישראל) מעל גיל 20.

עניין של זמן- המעסיקים יפרישו תשלומים פנסיוניים לעובדי משק הבית החל מהחודש השביעי לעבודתם וזאת בהנחה שלעובדים אין עדיין קרן פנסיה. אם יש להם כבר קרן פנסיה, המעסיקים יפרישו תשלומים פנסיוניים לעובדיהם כבר מהחודש הרביעי לעבודתם.

עניין של אחוזים- נכון לשנת 2013 הסכום שהמעסיקים יפרישו לקרן הפנסיה של עובדי משק הבית הוא 15% משכר העובד (בשנת 2014 יהיו אלו 17.5%).

עניין של חלוקה- על המעסיק מוטלת האחריות לשלם את כל הסכום לקרן הפנסיה (הן את חלקו שלו והן את חלקו של העובד), אך חשוב לזכור כי רק שני שלישים מסך הסכום הנ"ל הוא חלקו של המעסיק וכי שליש הוא חלקו של העובד, ולכן כל חודש יכול המעסיק לקזז סכום זה משכר העובד.

עניין של חוק- במקרה שבו העובד אינו מעוניין שתפרישו לו תשלומים פנסיוניים, עדיין כמעסיקים חלה עליכם החובה לעשות זאת. גם אם העובד מתחייב בפניכם בעל-פה או בכתב שהוא לא יתבע אתכם- התחייבות זו אינה תקפה בבית המשפט.

עניין של ביטוח- קרן הפנסיה כוללת צבירת כספים לגיל פרישה, צבירת כספים לפיצויי פיטורים, ביטוח אובדן כושר עבודה וביטוח שארים.

הדרך הפשוטה ביותר לשלם ביטוח פנסיוני לעובדי משק בית, היא באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה. המרכז שולח לכם תזכורת חודשית למייל ומחשב עבורכם את הסכום שעליכם להפריש לקרן הפנסיה, הכל נעשה דרך המחשב. מדובר בסכומים קטנים שיכולים להציל אתכם מצרות גדולות


רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS