הדף מאובטח
 

פנסיה חובה לעובדת משק בית בשכר משתנה

פנסיה חובה לעובדת משק בית בשכר משתנה

מאחר ועובדי משק הבית עובדים על פי שכר שעתי, שכרם משתנה מחודש לחודש.
המערכת של "המרכז לביטוח פנסיה חובה" מאפשרת לכל מעסיק לעדכן את שכר העובד מידי חודש בלחיצת כפתור.
חשוב לציין כי במידה ויש צורך לעדכן את השכר, יש לבצע עדכון זה עד ה 5 לכל חודש. במידה ולא חל שינוי בשכר לעומת המידע השמור אצלנו במערכת אין צורך לבצע כל עדכון והגביה תבוצע באופן אוטומטי.

על מנת שכל מעסיק יזכור לעדכן את שכר עובדו , בנינו מערכת שמתזכרת באופן אוטומטי את המעסיק בכל תחילת חודש באמצעות דואר אלקטרוני, כי הוא מבטח באמצעותנו את עובדו, וכן מזכירה למעסיק את שכר העובד (כפי שהוא רשום אצלנו).
באופן זה, אנו מונעים תשלום גבוה/נמוך מידיי ומתאימים את הגבייה לשכר המדוייק, כפי ששולם בפועל, ובכך מונעים תביעות עתידיות מהעובד או משאריו במקרה שהשכר בפועל עלה לעומת השכר בעת הרישום למערכת.
נציין עוד כי באפשרות המערכת לקבל עדכון גם לגבי חודש בו היה העובד בחופשה ללא תשלום ולכן אין צורך לבצע גביה בכלל.

במקרה שבו העובדת מסיימת לעבוד אצל המעסיק, כפי שהוא פתח את קרן הפנסיה בקליק, בקליק הוא גם יכול להפסיק את החיובים, באמצעות האזור האישי שבאתר.

מעסיקים רבים דוחים את מועד פתיחת הפנסיה לעוזרת הבית ו/או למטפלת, בין היתר, משום שהם חוששים שמדובר בפרוצדורה ארוכה ומייגעת. אבל כיום, כמו כל דבר, גם הפנסיה השתדרגה וניתן לקצר תהליכים מתישים ולפתוח בקלות תוכנית פנסיה באמצעות קליק קטן על העכבר. מעבר לכך - כאשר אתם עורכים פנסיה לעוזרת אתם מבטחים אותה, אבל אתם מבטחים גם את עצמכם.

כיוון שמשנת 2008, על-פי חוק כל המעסיק בביתו עוזרת בית ו/או מטפלת מעל לשישה חודשים חייב להפריש לה תשלומים לקרן פנסיה- מעסיק שאינו מקיים זאת מסתכן בעבירה ובתביעות שעלולות לגרום לו לנזק כלכלי קשה (יהיה עליו לשלם מכיסו את תגמולי הפנסיה של העובדת, שלא לומר את תגמולי פנסיית השארים במקרה של פטירה או פנסיית נכות במקרה של אובדן כושר עבודה, על אף שהסיבות לאובדן או למוות לא נגרמו בביתו. גם אם העובדת אינה מבקשת מהמעסיק שיפריש לה פנסיה- עדיין המעסיק מחויב לעשות זאת. זוהי אחריותו הבלעדית!

הסדר עוד היום את ביטוח הפנסיה של העובדת והגן על העובדת ועל עצמך.

תכלית מאמר זה הינה למסור אינפורמציה. שימו לב, התנאים המחייבים הם התנאים הרשומים בתקנון קרן הפנסיה

רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS