הדף מאובטח
 

פנסיה חובה לעוזרת בית
מזה כשש שנים עלינו לשלם לעוזרת הבית שלנו תשלומים פנסיוניים. על הדברים שחשוב שתדעו על פנסיה חובה לעוזרת בית

 

תשלומי פנסיה חובה לעוזרת בית הינם חובה מאז שנת 2008

בשנת 2008 נקבע חוק ביטוח פנסיה חובה. במסגרתו מחויבים כל המעסיקים באשר הם לרבות מעסיקים עוזרות בית ומטפלות, לשלם מדי חודש עבור עובדיהם תשלומים פנסיוניים.

בחיתוליו של החוק המעסיקים נדרשו להפריש רק שני אחוזים וחצי משכרן של העוזרות לטובת התשלומים הפנסיוניים, אך ככל שחלפו השנים כך עלו בהתאמה האחוזים, וכך בשנת 2014 על המעסיקים לשלם 17 אחוזים וחצי משכר עוזרות הבית (עלייה של 15 אחוזים בהפרשות הפנסיוניות!).

 

פנסיה חובה לעוזרת בית - הגיל שאפשר להתחיל

על המעסיקים להפריש תשלומים פנסיוניים עבור עוזרות בית שעברו את גיל 20 ועבור עוזרי בית שעברו את גיל 21, אשר יש ברשותם תעודות זהות כחולות.

עובד אשר אין ברשותו קרן פנסיה פעילה, זכאי שהמעסיק יתחיל להפריש לו תשלומים פנסיוניים רק לאחר שישה חודשי עבודה, ואילו עובד אשר מחזיק בקרן פנסיה פעילה, זכאי שהמעסיק יפריש לו תשלומים פנסיוניים כבר החל מהחודש הראשון לעבודתו בביתו של המעסיק.

 

פנסיה חובה לעוזרת בית היא גם ביטוח

קרן הפנסיה של עוזרת הבית שומרת לא רק על כספי הגמלאות אלא גם על העוזרת עצמה במקרה שבו היא נפצעת, נפגעת או אפילו חולה במחלה אשר לא מאפשרת לה להמשיך לעבוד (ביטוח אובדן כושר עבודה). קרן הפנסיה של העוזרת גם שומרת על השארים שלה ובמקרה חלילה של מוות (גם כשזה מתרחש בכל מקום בעולם), רווחתם הכלכלית של השארים שלה מובטחת (ביטוח שארים).

 

אי תשלום פנסיה חובה לעוזרת בית, עלול לפגוע בזכויות הרצף הפנסיוני של העוזרת, משום כך עליכם להקפיד לשלם לה את התשלומים במועדם.

בדיוק מסיבה זו, המרכז לביטוח פנסיה חובה שולח מדי חודש תזכורת עבור הלקוחות שלו.

בכל חודש תקבלו מייל המזכיר לכם שהגיע מועד התשלום הפנסיוני של העוזרת והמרכז אף ישמח לחשב לכם את סכום התשלום הפנסיוני שעליכם לשלם החודש.

 

מאמר זה נכתב בכדי לספק לציבור הקוראים מידע על פנסיה חובה לעוזרת בית. הציבור מתבקש לשים לב כי התנאים הקובעים הם התנאים אשר כתובים בתקנון קרן הפנסיה!

רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS