הדף מאובטח
 

פנסיה למטפלת

לרוב מעסיקים מטפלת למספר שנים בודדות (בכל זאת הילדים שלנו גדלים), ולכן רבים טועים וחושבים שאין צורך לשלם פנסיה למטפלת, אבל החוק קבע שמטפלת היא עובדת לכל דבר ואתם מעסיקים לכל דבר, ומשנת 2008 אתם חייבים לשלם עבור המטפלת של הילדים של שלכם פנסיה (ולא להסתפק רק בביטוח לאומי).

פנסיה למטפלת- מתי וכמה משלמים
התשלומים עבור פנסיה למטפלת מתחילים בחלוף מחצית שנה מתחילת עבודתה של המטפלת בביתכם.
שני שלישים מהתשלומים עבור קרן הפנסיה משולמים על-ידי המעסיק ושליש מהתשלומים משולם על-ידי המטפלת עצמה. כאשר הסכום שהמעסיק משלם כולל תשלומים לגיל פרישה ולפיצויים ואילו התשלומים שהמטפלת משלמת כוללים תשלומים לגיל פרישה בלבד.
התשלומים לקרן הפנסיה נגזרים באחוזים משכר המטפלת, כאשר עם השנים האחוזים עולים.
בשנת 2011 מעסיקים היו צריכים להפקיד 10 אחוזים משכר המטפלת, בשנת 2012 התווספו לכך עוד 2.5 אחוזים (כלומר, 12.5 אחוזים משכר המטפלת), בשנת 2013 יתווספו 2.5 אחוזים נוספים (כלומר, 15 אחוזים משכר המטפלת) ובשנת 2014 יתווספו 2.5 אחוזים נוספים (כלומר, 17.5 אחוזים משכר המטפלת, 6% על חשבון המטפלת ו-11.5% על חשבון המעסיק).

פנסיה למטפלת- מה היא כוללת
כאמור, פנסיה למטפלת כוללת פיצויים, אבל גם ביטוח לאובדן כושר עבודה (גם כאשר המקרה בגינו מתרחש אובדן כושר העבודה לא מתרחש בבית שבו המטפלת עובדת) וגם ביטוח לפנסיית שארים במקרה של מוות (בכל מקום שבו המוות מתרחש).

פנסיה למטפלת- איפה משלמים
הדרך הפשוטה ביותר לשלם פנסיה למטפלת היא באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה. המרכז שולח לכם תזכורת למייל ומחשב עבורכם את הסכום שעליכם להפריש לקרן הפנסיה, והכל נעשה דרך המחשב. מדובר בסכומים קטנים שיכולים להציל אתכם מצרות גדולות.


רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS