הדף מאובטח
 

פנסיה לעובדי משק בית

רובנו יודעים ומקפידים לשלם עבור עובדי משק הבית שלנו ביטוח לאומי, אבל זה לא מספיק!
מבחינת החוק, אנחנו למעשה, מעסיקים לכל דבר ועניין, גם אם אנו לא מוציאים לעוזרת שלנו תלוש שכר מסודר, ולכן עלינו להקפיד גם על קיום דיני העבודה, לרבות פנסיה לעובדי משק בית.
כן, גם אנחנו האנשים הקטנים שרק מעסיקים במשק הבית הקטן שלנו עוזרת או מטפלת צריכים לדאוג להפריש להן תשלומים פנסיוניים


הגיל שאפשר להתחיל
פנסיה לעובדי משק בית יש לשלם לכל גבר מעל גיל 21 או אישה מעל גיל 20.

תשלום ראשון
עליכם להתחיל להפריש עבור העובד תשלומים פנסיוניים רק לאחר חצי שנה שבה הוא עובד במשק ביתכם (התשלום הראשון שתבצעו יהיה בתום שבעת חודשי עבודה וזאת על החודש השביעי בלבד).

שקט, מחשבים
גובה תשלום פנסיה לעובדי משק בית גדל עם השנים.
בשנת 2013 , 15% אחוזים משכר העובד צריכים להיות מופרשים לקרן הפנסיה שלו
(10% מהכיס שלכם ו- 5% מכיס העובד).
ומשנת 2014 ואילך, 17.5% אחוזים משכר העובד צריכים להיות מופרשים לקרן הפנסיה שלו
(12% מהכיס שלכם ו- 5.5% מכיס העובד).
למעשה, התשלום שהעובד מפריש (כשליש מההפרשה הפנסיונית) מנוכה משכרו. שני השלישים שאתם מפרישים מיועדים לצבירת כספים לגיל פרישה עבור העובד (שליש) ולחיסכון לתשלומי פיצויים (שליש).

חשוב לדעת, גם אם עובד משק הבית שלכם אינו מעוניין שתפרישו עבורו תשלומים פנסיוניים והוא אף מוכן לחתום לכם על הצהרה שכזו, עליכם לדעת שהצהרה זו אינו תקפה בבית המשפט. פנסיה לעובדי משק בית כוללת הן ביטוח אובדן כושר עבודה (גם כשהסיבה לאובדן כושר העבודה לא קשורה לביתכם, לדוגמא: מחלה קשה) והן ביטוח שארים (גם כשסיבת המוות לא קשורה לביתכם). כאשר אינכם משלמים פנסיה לעובדי משק הבית שלכם אתם למעשה, מסכנים אותם כיוון שהם אינם מבוטחים בביטוחים אלה ולכן בבוא היום, הם או שאריהם יאלצו לתבוע אתכם (גם אם קיבלתם הצהרה חתומה שלא!).

אל תסתכנו, ניתן עוד היום לשלם את הפנסיה לעובדי משק בית באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה. המרכז שולח לכם תזכורת חודשית למייל ומחשב עבורכם את הסכום שעליכם להפריש לקרן הפנסיה, הכל נעשה דרך המחשב. מדובר בסכומים קטנים שיכולים להציל אתכם מצרות גדולות.

התנאים המחייבים הם התנאים הקובעים בתקנון קרן הפנסיה מטרת המאמר היא לצורך אינפורמטיבי בלבד!

רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS