הדף מאובטח
 

פנסיה לעובדי משק ביתהמטפלת, המבשלת, המנקה ואפילו הגנן שמטפח את הגינה- כולם נכנסים לקטגוריה של עובדי משק בית ובעבור כולם עליכם לשלם פנסיה לעובדי משק בית- אז אל תגידו שלא ידעתם!

 

למטפלת של הילדים, למנקה שבאה פעם בשבוע, למבשלת שמגיעה פעם בשבועיים (ומקפיאה!) ולגנן שמגיע פעם בחודש - לכולם אתם צריכים לשלם פנסיה לעובדי משק בית.

כאשר אתם מעסיקים באופן קבוע, עובדים במשק בית ולא משנה האם מדובר בעבודות ניקיון, גננות, בישול או טיפול בילדים - כל עוד ההעסקה הינה על בסיס קבוע - אתם מחויבים על-פי חוק לשלם פנסיה לעובדי משק בית אשר פוקדים את ביתכם.

אז מה אתם צריכים לדעת? הכל בעמוד שלפניכם.

עניין של גיל

עבור כל עובד במשק בית אשר מלאו לו 21 ועבור כל עובדת במשק בית אשר מלאו לה 20 והינם אזרחי מדינת ישראל - יש לשלם פנסיה לעובדי משק בית.

 קרנות המזבח

כאשר עובד משק הבית אינו מחזיק בקרן פנסיה פעילה יהיה עליכם להתחיל לשלם בעבורו פנסיה לעובדי משק בית רק החל מהחודש השביעי לתחילת מועד עבודתו.

אולם, אם העובד מחזיק בקרן פנסיה פעילה יהיה עליכם להתחיל לשלם בעבורו פנסיה לעובדי משק בית כבר החל מהחודש הראשון לעבודתו.

 לוקחים חלק

אמנם המעסיקים הם אלו שאחראיים לבצע את התשלום הפנסיוני, אבל גם עובדי משק הבית משתתפים בתשלומים. בפועל המעסיקים מפקידים את התשלום הפנסיוני המלא, אך לאחר מכן הם מנכים משכרו של העובד, שליש מגובה התשלום ששילמו.

בעוד שהשליש המשולם מכיסו של העובד מיועד אך ורק לטובת צבירת כספים לקראת גיל פרישה, שני השלישים המשולמים מכיסם של המעסיקים מיועדים הן לצבירת כספים עבור גיל פרישה (מחצית מהסכום) והן לשם חיסכון עבור כספי פיצויים (מחצית מהסכום).

 דמי ביטוח

יש לציין כי קרן הפנסיה של עובדי משק בית, כוללת גם ביטוח אובדן כושר עבודה וביטוח שארים. כך, המעסיקים תופסים שתי ציפורים במכה אחת ויכולים לישון בשקט בלילה.

 

 

ללא כאבי ראש מיותרים, ללא ניירת וללא סחבת - באמצעות המחשב בבית, ניתן לפתוח פנסיה לעובדי משק בית (בלי טלפון אחד!), פשוט נכנסים לאתר של המרכז לביטוח פנסיה חובה.

פעם בחודש האתר שולח לכם תזכורת בדבר התשלום ואף מחשב לכם את סכום התשלום הפנסיוני שאתם נדרשים לשלם בחודש זה.

רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS