הדף מאובטח
 

פנסייה חובה לעוזרת בית


מעולם לא העסקתם עוזרת בית וכעת התחלתם? חשוב שתדעו כי עליכם לשלם לה פנסייה חובה לעוזרת בית. מתי מתחילים לשלם? האם גם העוזרת משתתפת בתשלומים ואיך לא שוכחים לשלם בזמן?

 

מאז ומעולם ניקיתם את הבית במו ידיכם וכעת התחלתם להעסיק עוזרת.חשוב שתדעו שמבחינת החוק עליכם לשלם לה לא רק תשלומי ביטוח לאומי, אלא גם תשלומי פנסייה חובה לעוזרת בית.

מועד תחילת התשלומים עבור העוזרת החדשה שלכם תלוי בהימצאותה או באי הימצאותה של קרן פנסייה פעילה ברשות העוזרת שלכם.

אם העוזרת שלכם מחזיקה בקרן פנסייה פעילה, עליכם לשלם לה תשלומי פנסייה חובה לעוזרת כבר עבור החודש הראשון לעבודתה בביתכם.

אולם אם העוזרת שלכם אינה מחזיקה בקרן פנסייה פעילה, יהיה עליכם לשלם לה תשלומי פנסייה לעוזרת רק החל מהחודש השביעי לעבודתה.

בהקשר זה חשוב לציין כי אם העוזרת אינה פותחת בעצמה את קרן הפנסייה, יהיה עליכם לפתוח לה קרן פנסייה בעצמכם, הרי אינכם רוצים לעבור על החוק!

התשלום החודשי שעליכם להפקיד לעוזרת הבית שלכם הינו 17 אחוזים וחצי משכרה של העוזרת, כאשר עליכם לשלם את הסכום במלואו ולאחר מכן לנכות משכר העוזרת שליש מהתשלום ששילמתם. זאת מפני שעל המעסיקים להפריש שני שלישים מהתשלום הפנסיוני (שליש עבור חיסכון לקראת גיל פרישה ושליש עבור חיסכון לכספיי פיצויים) ועל העוזרת להפריש שליש (עבור חיסכון לגיל פרישה בלבד).

אי תשלום פנסייה חובה לעוזרת בית עלול לפגוע בזכויות הרצף הפנסיוני של העוזרת, משום כך עליכם להקפיד לשלם לה את התשלומים במועדם.

בדיוק מסיבה זו, המרכז לביטוח פנסייה חובה שולח מדי חודש תזכורת עבור הלקוחות שלו.

בכל חודש תקבלו מייל המזכיר לכם שהגיע מועד התשלום הפנסיוני של העוזרת והמרכז אף ישמח לחשב לכם את סכום התשלום הפנסיוני שעליכם לשלם החודש.

 

מאמר זה נכתב בכדי לספק לציבור הקוראים מידע על פנסייה חובה לעוזרת בית. הציבור מתבקש לשים לב כי התנאים הקובעים הם התנאים אשר כתובים בתקנון קרן הפנסייה!

רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS