הדף מאובטח
 

פנסיית חובהבהתבסס על החוק, כאשר אנו מעסיקים בביתנו עוזרות בית ומטפלות חובה עלינו בכל חודש להפקיד לקרן הפנסיה שלהן תשלומים פנסיוניים - פנסיית חובה על הפרק

שנת 2008 הייתה שנה משמעותית עבור עוזרות הבית והמטפלות בישראל. בשנה זו הבטיח המחוקק את עתידן הפנסיוני. בשנה זו נקבע כי בהתאם לחוק, יש לשלם פנסיית חובה בעבורן. אז מה בדיוק אומר החוק?

נקודות שחובה לדעת על פנסיית חובה

הגיל שאפשר להתחיל - יש לשלם פנסיית חובה עבור כל עוזרת בית ומטפלת שמלאו לא 20 (במקרה שמדובר בגברים- הגיל הקובע הוא 21), וזאת בהנחה שמדובר כמובן, באזרחי מדינת ישראל.

קו ההתחלה - במקרה שבו עוזרת הבית או המטפלת מתחילות לעבוד בבית שלנו ויש ברשותן קרן פנסיית חובה פעילה, עלינו להפקיד בעבורן תשלומים פנסיוניים כבר החל מהחודש הראשון לעבודתן. באם אין ברשותן קרן פנסיית חובה פעילה, נתחיל להפקיד בעבורן תשלומים פנסיוניים רק בחלוף חצי שנה לתחילת עבודתן. יש להדגיש כי אם העוזרת או המטפלת אינן פותחות לעצמן קרן פנסיית חובה, חובתו של המעסיק היא לדאוג לפתיחת הקרן.

מדברים במספרים - משנת 2014 סכום ההפקדה החודשי הינו 17.5 אחוזים משכר העוזרת או המטפלת. כאשר שני שלישים משולמים על-ידי המעסיק (שליש - עבור חיסכון פנסיוני, שליש - עבור חיסכון לתשלומי פיצויים) ושליש על-ידי העוזרת או המטפלת (שליש - עבור חיסכון פנסיוני בלבד). כאשר בפועל המעסיק מפקיד את ההפקדה המלאה מכיסו ולאחר מכן מנכה משכר העוזרת או המטפלת את חלקן.

הדרך המומלצת לשלם פנסיית חובה לעוזרת הבית או למטפלת היא באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה. אתר האינטרנט של המרכז מאפשר לכם לפתוח ביטוח פנסיוני עבור עובדי משק הבית שלכם מבלי לצאת מהבית ומבלי לבצע שיחות טלפון מיותרות. כל ההפקדות הפנסיוניות יתבצעו בהמשך באמצעות המחשב שלכם והמרכז ישלח לכם מדי חודש מייל שמזכיר לכם שהגיע המועד לתשלום ואף יחשב בעבורכם את הסכום שעליכם להפקיד.


תכלית עמוד זה הינה לצורך מסירת מידע בלבד. התנאים הכתובים בתקנון קרן הפנסיה הינם התנאים המחייבים!

רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS