הדף מאובטח
 

קרן פנסיה חובה למטפלות ולעוזרות בית

קרן פנסיה חובה למטפלות ולעוזרות בית קיימת מאז שנת 2008 ומטרתה היא לאפשר למטפלות ולעוזרות הבית לצבור כספים עבור גיל הפרישה.

בנוסף, קרן פנסיה חובה למטפלות ולעוזרות בית כוללת בתוכה גם ביטוח שארים (במקרה של פטירה) וביטוח אובדן כושר עבודה (במקרה של פציעה או מחלה קשה). כלומר, ביטוח השארים וביטוח אובדן כושר העבודה תקפים גם כאשר גורם הפגיעה אינו קשור בהכרח לביתו של המעסיק (לצורך העניין, הדבר גם יכול להתרחש מחוץ לגבולות הארץ).
מכאן, קרן פנסיה חובה מגנה הן על המטפלות ועוזרות הבית והן על המעסיקים שלהן (מפני תביעות עתידיות).

קרן פנסיה חובה למטפלות ולעוזרות בית כוללת בתוכה גם חלק ניכר מפיצויי הפיטורים.
כלומר, כאשר המעסיקים מפרישים כספים לקרן הפנסיה, חלק נכבד מהסכום המופרש מיועד לחיסכון עבור פיצויי הפיטורים של המטפלות והעוזרות, וכאשר הן עובדות אצלנו במשך שנים רבות, פיצויי הפיטורים יכולים להגיע לסכום לא מבוטל (אפילו לעשרות אלפי שקלים).

דיני עבודה

כיוון שחובה להפריש כספים עבור קרן הפנסיה של העובדים, בשנים האחרונות בתי המשפט מקבלים עוד ועוד תביעות של עובדים (או שאריהם) אשר תובעים את מעסיקיהם על כך שלא הפרישו עבורם כספים לקרן הפנסיה.
מובן שבמקרים אלה בתי המשפט פוסקים לטובת העובדים, ולכן המעסיקים נדרשים לפצות את העובדים לא רק בסכומי התשלומים שלא שולמו לקרן, אלא גם בנזקים שנגרמו לזכויות הרצף הפנסיוני של העובדים ולעיתים על המעסיקים גם לשלם את הקצבאות שהעובדים (או שאריהם) היו זכאים לקבל מקרן הפנסיה.

לאחרונה משרד התמ"ת שם לו למטרה לאכוף את זכויות העובדים (אולי אף הזדמן לכם לצפות בתשדירים ששודרו באמצעי התקשורת). המשרד גייס לשורותיו 120 פקחים חדשים (בנוסף לאלו הקיימים) שתפקידם לוודא שכל מעסיק באשר הוא מקפיד למלא את זכויות עובדיו, לרבות הפרשה לקרן פנסיה.

מרכז לביטוח פנסיה חובה מציע את הדרך הפשוטה ביותר לשלם ביטוח פנסיוני למטפלות ולעוזרות בית. המרכז שולח לכם תזכורת חודשית למייל ומחשב עבורכם את הסכום שעליכם להפריש לקרן הפנסיה, הכל נעשה דרך המחשב. מדובר בסכומים קטנים שיכולים להציל אתכם מצרות גדולות.


רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS