הדף מאובטח
 

תשלום פנסיה לעובדת משק בית

אמנם מעסיקים רבים אינם מודעים לכך אבל תשלום פנסיה לעובדת משק בית הוא חובה על-פי חוק!

חשוב להבין, תשלום פנסיה לעובדת משק בית הוא למעשה ביטוח פנסיוני עבור העובדת אבל אפשר לומר שהוא נועד גם לבטח את המעסיק, זאת משום שבנוסף לצבירת כספים עבור גיל הפרישה של העובדת, הפנסיה כולל גם ביטוח שארים, ביטוח אובדן כושר עבודה ואף חיסכון לכספי פיצויים.

ביטוח שארים- מעסיק שלא יפריש תשלום פנסיה לעובדת משק בית, מסתכן בכך שבמקרה של מוות חלילה, השארים של העובדת יתבעו אותו בבית המשפט בבקשה שישלם מכיסו שלו את פנסיית השארים שהיו יכולים לקבל לו אכן היה המעסיק מקפיד בפועל להפריש תשלומים פנסיוניים עבור העובדת. למען הסר ספק, השארים יכולים לתבוע את המעסיק גם כאשר סיבת המוות ומקום התרחשותו לא התקיימו בבית המעסיק!
לעומת זאת, כאשר המעסיק מקפיד להפריש תשלום פנסיה לעובדת משק בית, במקרה של פטירת העובדת חלילה, האלמן זכאי לקבל עד יומו האחרון פנסיית שארים בגובה של כ- 40 אחוזים מפנסיית הזקנה של העובדת וילדי העובדת זכאים לקבל פנסיית שארים בגובה של כ- 20 אחוזים מפנסיית הזקנה וזאת עד שימלאו להם 21 שנים. במקרה שבו לעובדת יש שלושה ילדים ואף יותר שגילם נמוך מ- 21 שנים, האלמן והילדים מתחלקים בפנסיית שארים בגובה של כ- 80 אחוזים מפנסיית הזקנה של העובדת.

ביטוח אובדן כושר עבודה- מעסיק שלא יפריש תשלום פנסיה לעובדת משק בית, מסתכן בכך שבמקרה של אובדן כושר עבודה חלילה, העובדת תתבע אותו בבית המשפט בבקשה שישלם מכיסו שלו את פנסיית הנכות שהיתה יכולה לקבל לו אכן היה המעסיק מקפיד בפועל להפריש תשלומים פנסיוניים עבורה. למען הסר ספק, הסיבה לאובדן כושר העבודה לא קשורה בהכרח לבית המעסיק, היא יכולה למשל, להתרחש עקב תאונה (גם בחו"ל) או אפילו עקב מחלה גנטית קשה שבה חלתה העובדת.
לעומת זאת, כאשר המעסיק מקפיד להפריש תשלום פנסיה לעובדת משק בית, במקרה של אובדן כושר עבודה חלילה, העובדת מבוטחת ולכן תוכל לקבל פנסיית נכות. גובה הפנסיה נגזר מהגיל שבו העובדת הצטרפה לביטוח הפנסיוני (ככל שגיל ההצטרפות מוקדם יותר כך האחוזים גבוהים יותר). כדאי לדעת שתקרת הגג של פנסיית הנכות היא 75 אחוזים מהשכר המדווח.

כספי פיצויים- מעסיק שלא יפריש תשלום פנסיה לעובדת משק בית יצטרך להתמודד עם הוצאה גדולה מאוד בעת הפיטורים (כספי הפיצויים נגזרים מוותק העובדת).
לעומת זאת, כאשר המעסיק מקפיד להפריש תשלום פנסיה לעובדת משק בית, למעשה, מחצית מהסכום שהוא מפריש מוקצה לחיסכון לטובת כספי פיצויים, וכך בעת הפיטורים הוא אינו נאלץ להתמודד עם הוצאה חד פעמית גדולה שאינה מתוכננת פיננסית.

אז אל תיקחו סיכונים מיותרים, עשו עוד היום שימוש בדרך הפשוטה ביותר לשלם פנסיה לעובדת שלכם, היא באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה. המרכז שולח לכם תזכורת חודשית למייל ומחשב עבורכם את הסכום שעליכם להפריש לקרן הפנסיה, הכל נעשה דרך המחשב. מדובר בסכומים קטנים שיכולים להציל אתכם מצרות גדולות.

רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS