הדף מאובטח
 

על פנסיה לעוזרת בית ועל השלכות עתידיות


אם לא שילמתם פנסיה לעוזרת בית- היא יכולה לתבוע אתכם גם שנים לאחר מכן ולדרוש שתשלמו לה קצבת נכות!

פנסיה לעוזרת בית- תשלומים בהווה
נתחיל מהעובדות הפשוטות-
לאחר חצי שנה שבה אתם מעסיקים עוזרת בית (נשים מעל גיל 20 וגברים מעל גיל 21) אתם מחויבים על-פי חוק, להפריש כספים לקרן הפנסיה שלה.
הסכום שעליכם להפריש נגזר משכר עוזרת הבית והאחוזים שיש להפריש עבורה משתנים מדי שנה (בשנת 2014 הם יעמדו על 17.5 אחוזים משכרה) וכן, גם עוזרת הבית צריכה להשתתף בהפרשות (כשליש מהסכום שיש להפריש כל חודש לקרן הפנסיה, בשנת 2014 5.5% משכרה).

פנסיה לעוזרת בית- תביעה מהעתיד
כשאתם מקפידים לקיים את החוק ומפרישים תשלומים לקרן הפנסיה של עוזרת הבית אתם למעשה, מבטחים את עצמכם מפני צרות, לא עלינו, עתידיות.
קרן הפנסיה של עוזרת הבית כוללת גם ביטוח אובדן כושר עבודה,
כך שאם בעתיד העוזרת חלילה תחלה במחלה קשה - העוזרת מבוטחת ואתם מכוסים.
חשוב לדעת, גם אם עוזרת הבית חלתה במחלה קשה לאחר סיום עבודתה אצלכם- ובתקופה שבה היא עבדה לא הפרשתם לה תשלומים לקרן הפנסיה, היא יכולה לתבוע אתכם ולטעון שלו הייתם מפקידים עבורה תשלומים לקרן הפנסיה- הרצף הפנסיוני שלה לא היה נפגע והמחלה שלה היתה מכוסה על-ידי הקרן שנפתחה לה על ידי המעסיק הבא! זאת משום שכיום הקרן מטילה סייג על מחלתה כיוון שזכויותיה בקרן נפגעו הואיל ופגעתם ברצף ההפקדות שלה. בסיטואציה המתוארת היא תוכל לתבוע אתכם בבית משפט ולבקש שתשלמו לה מכיסכם את התגמולים החודשיים שהיתה זכאית לקבל מקרן הפנסיה של המעסיק החדש אילו הייתם אתם פותחים לה במועד קופה.

כאשר אנחנו מפרישים תשלומים פנסיוניים לעוזרת הבית שלנו, אנחנו לא רק מבטיחים את עתידה, אנחנו גם מבטיחים את עתידנו!
מעסיקים אינם מודעים לכך שגם לאחר תום תקופה ההעסקה הם חשופים לתביעות במקרה שלא הקפידו להפריש תשלומי פנסיה לעוזרת הבית.
הדרך הפשוטה ביותר לשלם פנסיה לעוזרת בית, היא באמצעות אתר פנסיה חובה. המרכז שולח לכם תזכורת חודשית למייל ומחשב עבורכם את הסכום שעליכם להפריש לקרן הפנסיה, הכל נעשה דרך המחשב. מדובר בסכומים קטנים שיכולים להציל אתכם מצרות גדולות.רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS