הדף מאובטח
 

תשלומים לעוזרת בית

מה ההבדל בין תשלומים לעוזרת בית המשולמים עבור ביטוח לאומי לבין תשלומים לעוזרת בית המשולמים עבור קרן הפנסיה שלה? וגם מה אומר החוק? כל מה שרציתם לדעת על תשלומים לעוזרת בית

לפי צו ההרחבה (משנת 2008) עלינו לשלם לקרן הפנסיה של עוזרת הבית שלנו תשלומי פנסיה מדי חודש, וזאת בנוסף לתשלומים שעלינו לשלם עבורה לביטוח הלאומי.

בהקשר זה יש להדגיש כי מעסיקים רבים סבורים שיש לשלם תשלומים לעוזרת בית רק עבור ביטוח לאומי, אך חשוב להבין כי מעבר לעבירה על החוק, אי תשלום תשלומי פנסיה לעוזרת הבית מעמיד את המעסיק בפני סכנת תביעות הן מצד העוזרת והן מצד שאריה וכי ייתכן שבבוא היום המעסיק עשוי למצוא את עצמו משלם מחשבונו שלו פנסיית נכות, פנסיית שארים או פיצוי על אובדן הזכויות הפנסיוניות. זאת משום שכאשר מעסיק משלם לקרן הפנסיה תשלומים לעוזרת בית, הוא למעשה מבטח את העוזרת בביטוח אובדן כושר עבודה ובפנסיית שארים.

בעוד שהתשלומים עבור ביטוח לאומי מכסים את העוזרת רק במקרה שזו נפגעת במהלך העבודה הקשורה למעסיקיה, תשלומי הפנסיה מכסים את העוזרת גם מעבר לשעות העבודה ובכל מקום באשר היא (אפילו בקפריסין) ומכל סיבה באשר היא (למשל מחלה קשה).

תשלומים לעוזרת בית- כשהעוזרת לא רוצה
ישנם מקרים שבהם עוזרת הבית מבקשת ממעסיקיה שלא ישלמו לה תשלומי ביטוח לאומי ותשלומי פנסיה. ברוב המקרים הסיבה לכך נובעת מרצון העוזרת להימנע מדיווח על העסקתה בפני הרשויות. ישנם מקרים שבהם העוזרת אף מוכנה לכתוב הצהרה שבה היא מתחייבת שלא לבוא בתביעות כלשהן כלפי מעסיקיה בגין אי התשלומים, אך להצהרה זו אין כל תוקף משפטי!

כמעסיקים עדיין חלה עליכם החובה לשלם תשלומים לעוזרת הבית שלכם, ואם לא תשלמו אתם מסתכנים בתביעה וסביר להניח שהעוזרת או שאריה יזכו בתיק. בלינק הבא תוכלו להזין את שכר העוזרת ולקבל הערכה המשווה בין מחיר תשלומי הפנסיה שעליכם לשלם מדי חודש על-פי חוק, לבין מחיר התביעה שתוכלו לקבל במקרה שלא תעשו כן.

הקליקו למחשבון

הדרך הפשוטה ביותר לשלם תשלומים לעוזרת בית עבור קרן הפנסיה שלה, היא באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה. המרכז שולח לכם תזכורת למייל ומחשב עבורכם את הסכום שעליכם להפריש לקרן הפנסיה והכל נעשה דרך המחשב. מדובר בסכומים קטנים שיכולים להציל אתכם מצרות גדולות.

הערה: התנאים המחייבים הם התנאים הקובעים בתקנון קרן הפנסיה מטרת המאמר היא לצורך אינפורמטיבי בלבד!
רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS