הדף מאובטח
 

תשלומי פנסיה לעובד משק בית

תשלומי פנסיה לעובד משק בית גדלים במהלך השנים, מורכבים גם מתשלומי העובד ואינם מבטלים את תשלומי הביטוח הלאומי. מה שרציתם לדעת על תשלומי פנסיה לעובד משק בית

תשלומי פנסיה לעובד משק בית גדלים במהלך השנים
כאשר נחקק החוק בשנת 2008, סכום ההפרשה הפנסיונית עמד על 2.5 אחוזים בלבד משכר עובד משק הבית. סכום זה גדל בכל שנה ושנה ב- 2.5 אחוזים. כך, בשנת 2013 סכום זה עומד על 15 אחוזים משכר עובד משק הבית ובשנת 2014 הוא יעמוד על 17.5 אחוזים משכר עובד משק הבית. בשנה זו לפי החוק, העלייה אמורה להיעצר.

תשלומי פנסיה לעובד משק בית אינם מבטלים את תשלומי הביטוח הלאומי
שימו לב, תשלום פנסיוני אינו מבטל את התשלום עבור הביטוח הלאומי. כמעסיקים עליכם לשלם הן את התשלומים הפנסיוניים והן את תשלומי הביטוח הלאומי.

תשלומי פנסיה לעובד משק בית מורכבים מתשלומי מעסיק ומתשלומי העובד
המעסיק מפריש שני שלישים מהתשלומים הפנסיוניים והעובד מפריש שליש. בפועל, המעסיק מפריש את מלוא הסכום ומקזז ממשכורת העובד את חלקו (כאמור, שליש מסכום ההפרשה).

תשלומי פנסיה לעובד משק בית כוללים גם חיסכון לכספי פיצויים
50 אחוזים מהתשלומים הפנסיוניים שהמעסיק מפריש מופנים לטובת חיסכון עבור כספי פיצויים. כך בעת הפיטורים המעסיק כבר חסך חלק ניכר מתשלומי הפיצויים.

תשלומי פנסיה לעובד משק בית כוללים גם כיסוי עבור ביטוח שארים וביטוח אובדן כושר עבודה
לא רק חיסכון פנסיוני. קרן הפנסיה של העובד מכסה אותו גם במקרים של אובדן כושר עבודה או חלילה, מוות. גם כאשר הגורם להם אינו קשור לביתו של המעסיק. כיוון שכך חשוב עד מאוד להקפיד להפריש מדי חודש בחודשו תשלומי פנסיה לעובד משק הבית, כיוון שמעסיק שלא יעשה כך, מסתכן בתביעה מצד העובד או שאריו ובית המשפט אף עשוי לפסוק שעל המעסיק לשלם את קצבת הנכות/השארים שהעובד או בני משפחתו היו זכאים לקבל, לו המעסיק היה אכן מפריש בפועל תשלומים אלו.


האפשרות הפשוטה ביותר להקפיד על תשלום פנסיה לעובד משק בית היא דרך המרכז לביטוח פנסיה חובה. מדי חודש המרכז שולח לכם תזכורת ואף מחשב את הסכום שעליכם להפקיד עבור עובד משק הבית- והכל דרך המחשב ומבלי לצאת מהבית! אלו סכומים קטנים שמצילים מצרות גדולות.

עמוד זה נועד למסור לכם מידע. יש להדגיש כי בתקנון הקרן נמצאים התנאים המחייבים!רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS