הדף מאובטח
 

חוק ביטוח פנסיה חובה של עובדי משק ביתחוק ביטוח פנסיה חובה נועד להגן הן על עובדי משק הבית והן על המעסיקים שלהם. כל מה שאתם צריכים לדעת כאשר אתם מעסיקים עובדים במשק הבית שלכם

חוק ביטוח פנסיה חובה חוקק בשנת 2008. מטרתו הינה להגן על אנשים עובדים בכלל ועל עובדי משק הבית בפרט, ולהבטיח את עתידם הכלכלי ביום שבו לא יוכלו לעבוד יותר ויזדקקו לקצבת פנסיה.

בנוסף, החוק גם מגן על העובדים ובני משפחותיהם במקרה שבו העובדים ייפגעו ולא יוכלו יותר לעבוד. מסיבה זאת קרן הפנסיה של עובדי משק הבית כוללת הן ביטוח אובדן כושר עבודה (אובדן כושר עבודה עלול להיגרם כתוצאה ממחלה קשה או כתוצאה מתאונה) והן ביטוח שארים (גם כאשר הסיבה למוות אינה קשורה באופן ישיר לביתו של המעסיק, לצורך העניין, המוות אפילו יכול להתרחש מחוץ לגבולות מדינת ישראל).

חוק ביטוח פנסיה חובה קובע, כי בשנת 2014 התשלום הפנסיוני יהווה 17.5 אחוזים ממשכורתם של עובדי משק הבית.  12% ישולמו מכיסו של המעסיק, כאשר 6% ישולמו לטובת תגמולי מעסיק ועוד 6% ישולמו עבור פיצויים) ו- 5.5% מכיסו של העובד לטובת תגמולי עובד).

עם זאת, האחריות לביצוע התשלום רובצת לפתחו של המעסיק. חובה עליו לבצע את התשלום המלא במועדו, ולאחר מכן הוא יקזז את חלקו של העובד מהשכר אשר ישלם לו.

 

אז מי זכאי לתשלומי הפנסיה?

על-פי חוק ביטוח פנסיה חובה, כל עובד משק בית אשר מלאו לו 21 וכל עובדת משק בית אשר מלאו לה 20 וברשותם תעודת זהות כחולה (כלומר, הם אזרחי מדינת ישראל) זכאים שהמעסיק שלהם יפריש להם תשלומים פנסיוניים.

אם בתחילת מועד העסקתם יש ברשותם קרן פנסיה שהינה פעילה- בכדי לא לפגוע ברצף הפנסיוני שלהם- על המעסיק לשלם להם תשלומים פנסיוניים כבר עבור החודש הראשון לעבודתם (התשלום הראשון יכול להתבצע רטרואקטיבית עבור שלושת החודשים הראשונים אלא אם תום שנת המס חלה לפני כן), לעומת זאת אם הם אינם מחזיקים בקרן פנסיה פעילה, התשלום הפנסיוני הראשון שהמעסיק ישלם עבורם יהיה החל מהחודש השביעי לעבודתם.

הצורה הפשוטה ביותר לקיים את חוק ביטוח פנסיה חובה, היא באמצעות המרכז לביטוח פנסיה חובה. בכל חודש המרכז ישלח לכם מייל אשר יזכיר לכם כי הגיע מועד התשלום הפנסיוני עבור העובד שלכם (ואף יחשב עבורכם את הסכום שעליכם לשלם לעובד!). בסופו של יום מדובר בסכומים קטנים שבכוחם למנוע מכם צרות גדולות.

 

 

העמוד נכתב על מנת למסור לציבור מידע בדבר חוק ביטוח פנסיה חובה של עובדי משק בית. שימו לב כי התנאים האובליגטוריים הם אלו הכתובים בקרן הפנסיה!

 

רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS